Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Michał Majewski
"Biuro. Ochroniarze władzy. Za kulisami akcji BOR-u"
Warszawa 2016
cena: 39,90

 Postawni faceci w garniturach, w ciemnych okularach, ze słuchawką w uchu i mówiący do rękawa. Skupieni, czujni i zawsze gotowi do interwencji. Są najbliżej prezydentów, premierów, ministrów. Chodzą za nimi jak cień. Chronią, obserwują i… wiedzą o nich najwięcej.
Michał Majewski, znany dziennikarz śledczy, rozmawiał z kilkudziesięcioma oficerami Biura Ochrony Rządu o kulisach ich pracy z politykami z pierwszych stron gazet.
Co kryje w środku samochód prezydenta? Czy borowiec ma broń? Jaką? Czy może zabić osobę, która zagraża chronionemu VIP-owi? Jak wyglądały kulisy wizyt prezydentów Stanów Zjednoczonych? Czy były zamachy na polskich polityków?
 
Ochroniarz ściszonym głosem:
‒ Szefie, stoimy z prezydentem na ambonie w lesie, a pod nami chodzą niedźwiedzie.
‒ Ile masz naboi?
‒ Cały magazynek.
‒ To przeładuj i miej oczy dookoła głowy!
 
Michał Majewski
Jeden z najlepszych polskich dziennikarzy śledczych, laureat najważniejszych nagród dziennikarskich ‒ Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Grand Press, MediaTorów, Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego. Współautor (wraz z Pawłem Reszką) bestsellerów Daleko od Wawelu i Daleko od miłości, czyli politycznych biografii Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska ujawniających nieznane kulisy ich rządzenia. Autor wywiadu rzeki z Pawłem Piskorskim Między nami liberałami.
2017-02-06
Polska The Times: Klasie politycznej w Polsce brakuje tej oczywistej świadomości, jak powinny wyglądać relacje z funkcjonariuszami Biura Ochrony Rządu - mówi Anicie Czupryn dziennikarz Michał Majewski, autor książki o kulisach pracy BOR.

 
2017-01-27
Michał Majewski w Prawy do lewego, lewy do prawego w Polsat News 2 (od 28 minuty)

 
2017-01-27
Fragmenty książki w serwisie Onet.pl

 
Praca zbiorowa
"Mistrz. Absolutnie"
Zbigniew Lew-Starowicz
"Sztuka życia"