Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Kapsyda Kobro, Izabela Bartosz
"Czekam na was, ale się nie śpieszcie"
Warszawa
cena: 39,90

 Niezwykły portret niezwykłego księdza. Jana Kaczkowskiego pokochała cała Polska za nieprzeciętne poczucie humoru, które pozwalało oswoić ludziom najcięższe choroby a nawet śmierć. Sam, chory na raka, odszedł przed rokiem, ale został we wspomnieniach rodziny i przyjaciół. Ich wspaniałe opowieści pokazują księdza, jakiego nie znaliśmy. 
 
Ksiądz Jan Kaczkowski nazwał ją w jednym z wywiadów „najintensywniejszą” znajomością. Pochodzili z dwóch różnych światów. Ona – Kapsyda Kobro-Okołowicz, zdeklarowana ateistka. Kiedyś szefowa fundacji Rak’n’Roll, sama doświadczona przez chorobę nowotworową. On – niezwykły ksiądz, twórca hospicjum w Pucku. Kapsyda przez dwa lata pomagała księdzu Janowi w hospicjum. Podczas wspólnej pracy rozmawiali o wszystkim – o Bogu, o cierpieniu, o złych i dobrych ludziach, jedzeniu, podróżach. Tak narodziła się przyjaźń. A teraz ta książka – opowieść o prawdziwym Hardym Johnym, jak nazywała księdza Kaczkowskiego Kapsyda. 
 
No cóż, własną śmierć trzeba przeżyć 
– mówił Jan. Na co dzień spotykał umierających. I nie znosił, kiedy ludzie mu słodzili, że jest taki wyjątkowy. Jan Kaczkowski był księdzem, szefem hospicjum, ale również – a może przede wszystkim – normalnym człowiekiem. I bardzo wrażliwym facetem. I wiele razy podkreślał, że gdy 1 czerwca 2012 roku poszedł odebrać wyniki, to nie było mu wcale do śmiechu, gdy nagle okazało się, że ma glejaka. Przecież on niespełna dwa lata wcześniej świętował pokonanie raka nerki. W dniu, kiedy dowiedział się, że jest chory, znowu stał się pacjentem. Trudno pogodzić się z taką sytuacją. Dowiadujesz się od lekarza o strasznej diagnozie i nagle wychodzisz na ulicę, a tutaj życie toczy się tak jak zwykle. Twój świat się zawalił, ale wokół nic się nie zmieniło. 
 
Drodzy państwo, teraz pojawia się pasek: „Audycja zawiera lokowanie produktu», następuje przerwa na reklamę”. 
Cytując te słowa Johna, często używane przez niego podczas kazań i wystąpień publicznych, chciałabym zachęcić do pomocy Puckiemu Hospicjum poprzez między innymi przekazywanie 1% podatku (KRS: 0000231110). 
Największym marzeniem Johna było to, żeby po jego śmierci trwało dzieło jego życia – Puckie Hospicjum.
 
Dziękuję!
Kapsyda Kobro-Okołowicz
 
2017-03-02
Kapsyda Kobro-Okołowicz o ks. Kaczkowskim: Jan miał deal z Bogiem. Rozmowa wokół książki w Wirtualnej Polsce.

 
2017-03-02
Józef Kaczkowski, ojciec księdza Jana Kaczkowskiego, o tym, co jest w życiu najważniejsze i czego żałujemy na łożu śmierci. Również o naszej przyszłotygodniowej premierze


2017-02-27
Wygraj książkę

 
2017-02-19
Na blogu Przez Pryzmat Wiary wspomnienia o ks. Janie Kaczkowskim oraz konkurs. Powodzenia!

 
2017-03-02
O książce „Czekam na Was, ale się nie śpieszcie” o ks. Kaczkowskim w opowieściach rodziny i przyjaciół mówiła na na antenie RDC Kapsyda Kobro-Okołowicz, współautorka.

 
2017-03-02
Już jutro TVP Info o godz. 8:40 Kapsyda Kobro o swoich wspomnieniach związanych z ks.Kaczkowskim i o nowej książce. Zapraszamy!


2017-02-22
O naszej gorącej marcowej premierze na Viva.pl

 
Szymon Hołownia
"Ludzie w czasach Jezusa"
Sergiusz Pinkwart
"Maria Czubaszek. Ostatni dymek"