Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Kapsyda Kobro, Izabela Bartosz
"Czekam na was, ale się nie śpieszcie"
Warszawa
cena: 39,90

 Niezwykły portret niezwykłego księdza. Jana Kaczkowskiego pokochała cała Polska za nieprzeciętne poczucie humoru, które pozwalało oswoić ludziom najcięższe choroby a nawet śmierć. Sam, chory na raka, odszedł przed rokiem, ale został we wspomnieniach rodziny i przyjaciół. Ich wspaniałe opowieści pokazują księdza, jakiego nie znaliśmy. 
 
Ksiądz Jan Kaczkowski nazwał ją w jednym z wywiadów „najintensywniejszą” znajomością. Pochodzili z dwóch różnych światów. Ona – Kapsyda Kobro-Okołowicz, zdeklarowana ateistka. Kiedyś szefowa fundacji Rak’n’Roll, sama doświadczona przez chorobę nowotworową. On – niezwykły ksiądz, twórca hospicjum w Pucku. Kapsyda przez dwa lata pomagała księdzu Janowi w hospicjum. Podczas wspólnej pracy rozmawiali o wszystkim – o Bogu, o cierpieniu, o złych i dobrych ludziach, jedzeniu, podróżach. Tak narodziła się przyjaźń. A teraz ta książka – opowieść o prawdziwym Hardym Johnym, jak nazywała księdza Kaczkowskiego Kapsyda. 
 
No cóż, własną śmierć trzeba przeżyć 
– mówił Jan. Na co dzień spotykał umierających. I nie znosił, kiedy ludzie mu słodzili, że jest taki wyjątkowy. Jan Kaczkowski był księdzem, szefem hospicjum, ale również – a może przede wszystkim – normalnym człowiekiem. I bardzo wrażliwym facetem. I wiele razy podkreślał, że gdy 1 czerwca 2012 roku poszedł odebrać wyniki, to nie było mu wcale do śmiechu, gdy nagle okazało się, że ma glejaka. Przecież on niespełna dwa lata wcześniej świętował pokonanie raka nerki. W dniu, kiedy dowiedział się, że jest chory, znowu stał się pacjentem. Trudno pogodzić się z taką sytuacją. Dowiadujesz się od lekarza o strasznej diagnozie i nagle wychodzisz na ulicę, a tutaj życie toczy się tak jak zwykle. Twój świat się zawalił, ale wokół nic się nie zmieniło. 
 
Drodzy państwo, teraz pojawia się pasek: „Audycja zawiera lokowanie produktu», następuje przerwa na reklamę”. 
Cytując te słowa Johna, często używane przez niego podczas kazań i wystąpień publicznych, chciałabym zachęcić do pomocy Puckiemu Hospicjum poprzez między innymi przekazywanie 1% podatku (KRS: 0000231110). 
Największym marzeniem Johna było to, żeby po jego śmierci trwało dzieło jego życia – Puckie Hospicjum.
 
Dziękuję!
Kapsyda Kobro-Okołowicz
 
2017-04-13
Onet.pl: Nie myślałam, że będzie tak trudno. Jan był, jest, jedną z najważniejszych osób w moim życiu – wspomina Kapsyda Kobro-Okołowicz, przyjaciółka ks. Jana Kaczkowskiego. Dziś mija pierwsza rocznica jego śmierci.

 
2017-03-29
Ten ksiądz zaskakiwał wszystkich, nawet swoich najbliższych. Wspomnienia ojca Jana Kaczkowskiego.

 
2017-03-27
Radio Gdańsk S.A.: "Czekam na was, ale się nie śpieszcie. Ks. Kaczkowski we wspomnieniach rodziny i przyjaciół" - To opowieść o prawdziwym Hardym Johnym - mówi Kapsyda Kobro z którą Iza Bartosz przeprowadziła wywiad - rzekę o księdzu Janie Kaczkowskim. Wspólnie zaprosiły do wspomnień innych przyjaciół, znajomych i rodzinę założyciela puckiego hospicjum. Tuż przed pierwszą rocznicą śmierci kapłana, która będzie miała miejsce 28 marca 2017 r., ukazała się książka "Czekam na was, ale się nie śpieszcie. Ks. Kaczkowski we wspomnieniach rodziny i przyjaciół"

 
2017-03-27
Recenzja książki w "Angorze"

 
2017-03-02
Kapsyda Kobro-Okołowicz o ks. Kaczkowskim: Jan miał deal z Bogiem. Rozmowa wokół książki w Wirtualnej Polsce.

 
2017-03-02
Józef Kaczkowski, ojciec księdza Jana Kaczkowskiego, o tym, co jest w życiu najważniejsze i czego żałujemy na łożu śmierci. Również o naszej przyszłotygodniowej premierze


2017-02-27
Wygraj książkę

 
2017-02-19
Na blogu Przez Pryzmat Wiary wspomnienia o ks. Janie Kaczkowskim oraz konkurs. Powodzenia!

 
2017-04-07
Dziś gościem programu Jacka Nizinkiewicza #RZECZoPOLITYCE była Kasia Kobro-Okołowicz, współautorka książki o ks. Kaczkowskim. Posłuchajcie tej rozmowy!

 
2017-03-28
Dziś rocznica śmierci ks. Jana Kaczkowskiego. Fragmenty wspomnień Kapsydy Kobro na portalu "Twojego Stylu"

 
2017-03-27
Wokół "Czekam na Was, ale się nie śpieszcie"- Ewa Stanek-Misiąg i Iza Bartosz dziś o 14:00 i kilka minut po 17:00 w RMF Classic. Do wygrania książki dla słuchaczy!

 
2017-03-22
O ks. Janie Kaczkowskim i wspomnieniach o nim spisanych w

 
2017-03-02
O książce „Czekam na Was, ale się nie śpieszcie” o ks. Kaczkowskim w opowieściach rodziny i przyjaciół mówiła na na antenie RDC Kapsyda Kobro-Okołowicz, współautorka.

 
2017-03-02
Już jutro TVP Info o godz. 8:40 Kapsyda Kobro o swoich wspomnieniach związanych z ks.Kaczkowskim i o nowej książce. Zapraszamy!


2017-02-22
O naszej gorącej marcowej premierze na Viva.pl

 
Praca zbiorowa
"Mistrz. Absolutnie"
Zbigniew Lew-Starowicz
"Sztuka życia"